هدر

028-33454696

اسلاید شو
  • <p>عنوان 2</p>
  • <p>عنوان 1</p>

آخرین اخبار

۱۳۹۶/۱۰/۱۶

مقدمه ای بر اکسیژن مایع

مقدمه-ای-بر-اکسیژن-مایع

اکسیژن مایع (معمولا اختصار LOX یا LO2) اکسیژن مایع است. این برنامه کاربردی مهم در زمینه هوافضا، زیردریایی و صنایع گاز است.

اکسیژن مایع یک مایع آبی روشن با خواص پارامغناطیس قوی است. خواص فیزیکی اصلی آن به شرح زیر است: معمولا فشار (101.325 کیلو پاسکال) تحت تراکم 1.141 g / cm³، نقطه خنک شدن 50.5 K (-222.65 درجه سانتیگراد)، نقطه جوش 90.188 K (-182.96 درجه سانتیگراد).

اکسیژن مایع دارای طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی و پزشکی است. فرایند صنعتی تولید اکسیژن مایع برای تقسیم کردن مایع هوا است. نسبت کل انبساط LOX تا 860: 1 است، زیرا در تولیدات صنعتی و نظامی در حال حاضر به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

به دلیل ویژگی های دمای پایین آن، اکسیژن مایع می تواند مواد تماس آن را بسیار شکننده ایجاد کند. لکس نیز یک اکسید کننده بسیار قوی است: ماده آلی در اکسیژن مایع خشونت می کند. برخی از مواد که در دوره های طولانی اکسیژن مایع غوطه ور می شوند ممکن است منفجر شوند، از جمله آسفالت.

در صنعت هوافضا، LOX یک اکسیدان مهم است که معمولا در ترکیب با هیدروژن مایع یا نفت سفید (هر دو به عنوان یک عامل کاهش دهنده) استفاده می شود. بعضی از اولین موشک های بالستیک از اکسیژن مایع به عنوان اکسیدان ها مانند V2 (LOX الکل) و R-7 (LOX-petroleum) استفاده می کنند. در مورد سوخت گیری، اکسیژن مایع می تواند نسبت بسیار بالای موتور را فراهم کند؛ علاوه بر این، یکی دیگر از ترکیب مایع سوخت جامد از دی متیل اکسید دی متیل هیدرازید، اکسیژن مایع و چندین ترکیب از فرم محیط تمیز (مواد هیدرازین بسیار سمی هستند).