هدر

028-33454696

اسلاید شو
  • <p>عنوان 2</p>
  • <p>عنوان 1</p>

آخرین مقالات

2018/01/16

گاز صنعتی کنفرانس خاورمیانه و شمال افریقا 2017

گاز-صنعتی-کنفرانس-خاورمیانه-و-شمال-افریقا-2017

گاز صنعتی

در شهریور ماه امسال کنفرانس مذکور با شرکت حدود 300 نفر از مدیران رده بالای صنایع گاز صنعتی و تجهیزات مربوطه طی 2 روز برگزار شد . در این کنفرانس مدیران رده بالای شرکت های معتبر نظیر

Airliquide , Airproduct , gulfcryo , buzwair , Scott & ….

سخنرانی کردند و همچنین نمایشگاهی نیز در کنار سخنرانی برگزار شد.

در ادامه خلاصه ای از مطالب ارائه شده تقدیم میگردد :

  • لزوم ادغام شرکت های بزرگ گاز صنعتی با هم و همچنین ادغام شرکت های بزرگ با شرکت های محلی بررسی شد که این امر باعث افزایش قدرت شرکتها ، حفظ بازار ، رهبری قیمتها ، افزایش حضور در مناطق مختلف ، افزایش سبد محصولات و ارائه خدمات با کیفیت میگردد.
  • موضوع افزایش بیش از حد تولید گازهای مایع نیتروژن ، دی اکسید کربن و اکسیژن در منطقه بررسی شد که این امر موجب کاهش بیش از حد قیمتها در منطقه شده و همچنین ادغام شرکت های بزرگ با هم باعث شده که شرکت های کوچک تر کارخانه های خود را تعطیل کنند.
  • در مورد آینده گازهای تخصصی صحبت شد ، در آینده ای نزدیک شاهد تولید صنعتی گازهایی با خلوص 7 (99٫99999%) خواهیم بود ، تولید مخلوط های گازی در حد PPT نیز رواج پیدا خواهد کرد ، کارخانه های تولید گاز کنترل از را دور خواهد شد و این سیستمها به صورت کاملا دیجیتالی اداره می گردد ، سیلندر های گاز هوشمند خواهند شد.
  • گردش مالی گازهای تخصصی در منطقه برابر 198 میلیون دلار می باشد که تا سال 2021 در حدود 342 میلیون دلار خواهد بود ، سهم بازار ایران در حدود 29 میلیون دلار می باشد.
  • به شدت پیشنهاد میشد که شرکتهای جدید در زمینه تولید گاز مایع ایجاد نگردد ( با توجه به افزایش بیش از حد تولید) و به جای آن پیشنهاد میشد که شرکتها با هم ادغام شوند.
  • در خصوص لزوم رعایت اصول ایمنی در این صنعت صحبت شد و اینکه شرکت های محلی توجه کمتری به استانداردها دارند ، موسسه MEGA در منطقه در حال ارائه استانداردهای ایمنی لازم و مشاوره به شرکتها در این زمینه می باشد.
  • در مورد تاثیر تحریم قطر توسط کشورهای عربی منطقه بر بازار هلیوم صحبت شد ، این تحریم ها باعث کاهش هلیوم در منطقه گشت و شرکتها مجبور به واردات هلیوم مایع از امریکا شدند ، در حال حاضر هلیوم قطر از طریق عمان به امارات و عربستان صادر می شود که این امر نیز موجب افزایش قیمت حمل و افزایش قیمت هلیوم گردیده ، پیش بینی کردند که هلیوم ایران ظرف 5 تا 7 سال آینده وارد بازار خواهد شد و هچنین پیش بینی کردند که قیمت هلیوم تا 5 سال آینده رو به کاهش خواهد بود با توجه به افزایش ظرفیت تولید هلیوم قطر ظرف چند سال آینده