هدر

028-33454696

اسلاید شو
  • <p>عنوان 2</p>
  • <p>عنوان 1</p>

آخرین مقالات

2018/01/16

هلیوم به فهرست مواد اولیه حیاتی اتحادیه اروپا اضافه شد

هلیوم-به-فهرست-مواد-اولیه-حیاتی-اتحادیه-اروپا-اضافه-شد

هلیوم

برای کمک به تضمین “تأمین امن، پایدار و مقرون به صرفه” هلیوم (He) برای صنعت تولید اتحادیه اروپا (EU), این اتحادیه, آن را به فهرست مواد اولیه حیاتی خود اضافه کرده است.

برای اولین بار در سال 2008 برای مقابله با چالش های مربوط به دسترسی به مواد خام، کمیسیون اروپایی, فهرست خود را از 27 “مواد خام حیاتی” به روز کرده است. 9 ماده از جمله He, با به روز رسانی لیست 2014 اضافه شده است.

بازارهای He در سال های اخیر با سه سال کمبود جهانی در طی دوره  2011 تا 2013 و پس از آن دو سال عرضه بیش از حد ناشی از آغاز تولید از کارخانه قطر 2 در سال 2014 تا 2015 ناپایدار شده است. با این حال، به دنبال تعادل, بازار He جهانی در جریان بود, هرچند, خروجی محدود از قطر در سال 2017 (با توجه به وضعیت ژئوپلیتیک با همسایگانش و بسته شدن های متوالی مرز) احتمالا یک کمبود جهانی دیگر را ایجاد کرده است.

هلیوم

ایالات متحده آمریکا, تامین کننده پیشروی He در جهان است و پس از آن قطر, الجزایر، استرالیا، کانادا، لهستان و روسیه نیز کشورهای تولیدکنننده هستند.

به منظور انعکاس تولید، توسعه بازار و تکنولوژی و تعداد مواد خام ارزیابی شده با هر بروز رسانی, لیست مواد خام مهم حیاتی برای اتحادیه اروپا, حداقل هر سه سال تحت به روز رسانی منظم قرار می گیرد.

امید است که این فهرست, اروپا از طریق افزایش فعالیت های بازیافت و در صورت لزوم تسهیل راه اندازی فعالیت های معدنی جدید, به ایجاد انگیزه در تولید مواد اولیه حیاتی کمک کند. همچنین درک بهتر نحوه دستیابی به امنیت عرضه مواد اولیه از طریق تنوع عرضه، از منابع مختلف جغرافیایی از طریق استخراج، بازیافت یا جایگزینی را میسر می سازد.

27 ماده خام برای اتحادیه اروپا به عنوان مواد حیاتی فهرست شده اند, زیرا ریسک های کمبود عرضه و تأثیرات آنها بر اقتصاد بالاتر از سایر مواد خام است.